Tak śmieszne, że aż tragiczne

Powyższy filmik wyśmiewa nieudolność prokuratury, policji i pewnego detektywa w głośnej sprawie Ewy Tylman. Oglądałem to z radością pomieszaną z przerażeniem. Bo teraz to jest śmieszne, gdyż są sędziowie, którzy zatrzymali to szaleństwo. Ale co będzie jak sądy będą już w rękach najwyższego prokuratura?

Wtedy będzie można każdego udupić. Za wszystko. Nie dziwiłoby mnie to być może tak bardzo, gdyby ludzie w tym kraju zawsze żyli w dobrym systemie bez nadużyć. Ale przecież był komunizm, gdzie było jasno widać co się dzieje jak jedna partia ma pełnię władzy.

Ale o czym ja piszę. Przecież wpływ faszyzmu ten kraj również dotkliwie odczuł. A mimo to zezwala się na radosne marsze młodzieży z ONRu. A biegły, historyk IPN uznał, że używane przez pozwanego hasło “White Power” nie jest rasistowskie, a patriotyczne. Znalazło się też usprawiedliwienie dla swastyki i innych, podobnych, symboli. Sąd oskarżonego uniewinnił. Ludzie muszą się wreszcie opamiętać i zauważyć gdzie to wszystko zmierza, bo inaczej będzie bardzo źle.