To poprzednicy

Nasz obecny rząd uwielbia zwalać winę na poprzedników. Za wszystko. Tak samo będzie z ewentualnymi unijnymi sankcjami. To nie przez to, że PiS nie przyjął uchodźców. Tylko przez to, że PO obiecała ich przyjąć.

Zawsze zdumiewa mnie jak w rządzie uchodzi to co w biznesie jest niedopuszczalne. Gdy ktoś jest niedojrzały i nie potrafi współpracować, to firma prędzej czy później się z nim żegna. Nawet jeśli jest to prezes, co widać ostatnio. W rządzie jest to wręcz pożądana cecha. Róbta co chceta, byleby umieć zwalić na kogoś. A ciemny lud i tak nas nigdy nie rozliczy, bo oni to tylko igrzysk i chleba. Zamiast poważnego procesu sądowego, zrobimy nic nie znaczącą komisję śledczą. Nic z tego nie wyniknie, ale co ludzie się ubawią. A przy okazji paru naszych jeszcze zarobi za udział.

Pewnie już nie dożyję czasów, gdy w tym kraju naród będzie przywódców rozliczać. A bardzo by się to przydało, bo to co obecnie mamy, to patologia. Z drugiej strony, nie chciałbym doczekać czasów, gdy takie rozliczanie będzie. Ale będą to robić panowie w brunatnych koszulach. Na głównym rynku, z użyciem gilotyny.