Kto naprawdę się boi

A u nas grill

To tylko jeden z przykładów jak Polacy szczycą się brakiem ataków terrorystycznych w ich kraju. Cała Europa się boi, tylko tu jest spokój. Tylko, że jest na odwrót. Z ostatnich badań wynika, że Polacy najbardziej boją się terroryzmu. Nic dziwnego, bo są zastraszani każdego dnia przez rząd i media.

Mieszkałem trochę w tej zastraszonej części Europy. Wciąż mam tam sporo znajomych. Tam się nawet nie rozmawia o terrorystach. Ludzie żyją normalnie. W moim bloku mieszkało kilka muzułmańskich rodzin, nigdy się nic złego nie działo, nic nikomu nie zginęło. Po powrocie do Polski, ktoś ukradł mojemu synkowi rowerek w pierwszych miesiącach pobytu.

Polacy myślą o grillowaniu, bo większości nie stać na inną rozrywkę. Wyjście do restauracji jest drogie. Wyjście do kina również. Za nasze nędzne autostrady płacimy kolosalne opłaty. Jak cię nie stać na Medicover czy Lux Med, to się prędzej nabawisz nerwicy niż wyleczysz z czegokolwiek. Ale przynajmniej nie mamy terrorystów.

Niestety, mamy. Najgorszy sort, bo własnych. A już było dobrze. Gnojstwo powyjeżdżało, tudzież siedziało gdzieś po piwnicach. A teraz wracają na ulice i jeszcze ich władza kształtuje na patriotów. Ja ich się boje, a nie muzułmanów.